Луговий О.Л. Вплив форми вхідної ділянки лопаті на кавітаційні характеристики робочого колеса відцентрового насоса
(наук. керівник Е.В. Колісніченко, 77 стор.)
Проектування всмоктуючого робочого колеса з низьким кавітаційним запасом дозволяє при необхідності збільшити частоту обертання та зменшити габарити насоса, а також дозволяє зменшити капіталовкладення тому, що наявний у системі кавітаційний запас також може бути зменшений. Основними геометричними параметрами робочого колеса, які впливають на величину кавітаційного запасу є: розміри вхідної воронки робочого колеса, форма вхідної кромки та кути установки лопаті. Ці параметри визначають відносну швидкість потоку, яка і є основною складовою кавітаційного запасу. Теоретичні розрахунки в даному випадку є неточними, тому одним з основних методів дослідження і визначення кавітаційних характеристик насосу є чисельне дослідження течії в проточній частині робочого колеса.
Посилання: https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/82194/1/Luhovyi_mag_rob.pdf
Маківський, О.С. Модернізація відцентрового багатоступеневого насоса і визначення величини осьового зусилля, яке діє на центральну втулку
(наук. керівник С.О. Лугова, 71 стор.)
Мета роботи – визначення оптимальної конструкції насосів з розташуванням робочих коліс back-to-back, для мінімізації осьової сили, яка діє на ротор відцентрового насоса. Задачі дослідження: - огляд літератури за методами визначення осьової сили; - огляд літератури за чисельними дослідженнями та визначенням величини осьової сили у відцентрових насосах; - виконання чисельного дослідження течії у центральній втулці відцентрового насоса з розташуванням робочих коліс back-to-back, в програмному продукті ANSYS CFX для визначення найбільш доцільної конструкції центральної втулки.
Посилання: https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/82172/1/Makivskyi_mag_rob.pdf