Підсумкова атестація проводиться екзаменаційною комісією, у складі, що затверджений Наказом № 0158-I від 01.03. 2023 р.
Склад екзаменаційної комісії:
Голова комісії: Чернов Олександр Євгенович - директор ТОВ «КБ «Укрспецмаш», кандидат технічних наук.
Заступник голови: Гусак Олександр Григорович – декан факультету ТеСЕТ, професор кафедри Прикладної гідроаеромеханіки, кандидат технічних наук, професор.
Секретар: Панченко Віталій Олександрович - доцент кафедри Прикладної гідроаеромеханіки, доктор філософії (кандидат технічних наук), доцент..
Члени комісії:
Гулий Олександр Миколайович - директор ТОВ НВП "Насостехкомплект".
Лугова Світлана Олегівна – керівник відділу проточних частин АТ «Сумський завод «Насосенергомаш», доктор філософії (кандидат технічних наук).
Сотник Микола Іванович - завідувач кафедри прикладної гідроаеромеханіки.
Колісніченко Едуард Васильович – доцент кафедри Прикладної гідроаеромеханіки, доктор філософії (кандидат технічних наук), доцент.
Ратушний Олександр Валерійович – старший викладач кафедри Прикладної гідроаеромеханіки, доктор філософії (кандидат технічних наук).
Кондусь Владислав Юрійович – старший викладач Прикладної гідроаеромеханіки, доктор філософії (кандидат технічних наук).
Кулініч Сергій Павлович – доцент кафедри Прикладної гідроаеромеханіки, доктор філософії (кандидат технічних наук), доцент (для заочної форми навчання).
До захисту допускаються студенти, які виконали кваліфікаційну роботу, про що свідчить позитивний відгук керівника роботи, та підписи студента-виконавця роботи (здобувача), керівника роботи, завідувача кафедри Прикладної гідроаеромеханіки та консультантів за окремими розділами роботи (охорона праці, економіка, технологічний розділ, тощо) на титульному аркуші роботи.
До кваліфікаційної роботи також додається рецензія від представника професорсько-викладацького складу (у випадку захисту кваліфікаційної роботи бакалавра), або від кваліфікованого спеціаліста одного з підприємств галузі гідравлічних машин (у випадку захисту кваліфікаційної роботи магістра).
Кваліфікаційні роботи бакалавра або магістра оформлюються відповідно до вимог ДСТУ 3008-2015 «Інформація та документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення».
Для запобігання присутності плагіату, кваліфікаційні роботи бакалавра або магістра проходять перевірку на виявлення текстових запозичень з використанням програмного забезпечення Strike Plagiarism, яке рекомендоване Міністерством освіти і науки України. Система дозволяє виявляти академічні запозичення, фабрикації і фальсифікації тексту включно із заміною літер українського алфавіту літерами англійського, грецького, французького та алфавітів інших мов, схожими числами, символами, тощо. Для перевірки кваліфікаційної роботи на наявність академічних запозичень студенту необхідно не пізніше, ніж за тиждень до захисту, надіслати роботу за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. За результатами перевірки складається протокол і надаються висновки щодо наявності та ступеня запозиченості роботи, а також приймається рішення щодо допуску здобувача до захисту кваліфікаційної роботи.
Кваліфікаційні роботи бакалавра або магістра оформлюються наступним чином. Оформлена належним чином робота зшивається твердою або гнучкою обкладинкою у такій послідовності: титульний аркуш, бланк завдання, реферат, зміст, текст роботи з висновками, список використаних літературних джерел, додатки (за наявності). Окремо не підшиваються до роботи креслення з підписами студента-виконавця, керівника роботи, а також спеціаліста з нормоконтролю, виконані у форматі А1.
На захист кваліфікаційної роботи бакалавра або магістра здобувач повинен з’явитися у наперед визначений час без запізнень і мати при собі наступні матеріали:
- Друкований варіант кваліфікаційної роботи (з наявними необхідними підписами);
- Відгук керівника і рецензента (до роботи не підшиваються);
- Електронний варіант презентації на з’ємному носії інформації (USB флеш-накопичувач);
- Друкований варіант презентації у кількості не менше 3 шт.;
- Залікову книжку.
Студенти, які не виконали усі необхідні вимоги щодо захисту кваліфікаційної роботи бакалавра або магістра, а також студенти, у роботах яких виявлені академічні запозичення не підтверджені літературними посиланнями в тексті роботи, до захисту не допускаються.
Захист кваліфікаційної роботи бакалавра або магістра передбачає виступ із презентацією, а в окремих випадках без неї (7–10 хв.), відповіді на запитання членів комісії. У разі достатнього рівня знань та якості виконання кваліфікаційної роботи бакалавра або магістра екзаменаційна комісія виносить позитивний висновок щодо присудження здобувачу відповідно академічного ступеня бакалавра або магістра.