Андрусяк, В.О. Оцінка впливу зазорів у шпаринних ущільненнях робочого колеса на крутизну напірної характеристики насоса
(наук. керівник С.О. Лугова, 118 стор.)
Результати аналізу течії в проточній частини насоса типу К 125-310, течія в пазусі між робочим колесом та корпусом, течія в передньому шпаринному ущільненні отримані за допомогою програмного продукту ANSYS CFX. В результаті проведення чисельного дослідження був виявлений непрямий вплив величини зазору в шпаринному ущільненні на структуру потоку на режимах недовантаження, прямий вплив чинить величина витоку. Одним з результатів дослідження було підтвердження відомих фактів, наприклад твердження Ломакіна про розподіл колової швидкості в пазусі. Отримані напірна та енергетична характеристики для різних значень зазорів в шпаринному ущільненні робочого колеса.
Посилання: https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/75973/1/Andrusiak_%20recirculation.pdf
Ворожка, А.С. Розробка уніфікованого насосного агрегату АНС 400-25 з покращеними кавітаційними характеристиками
(наук. керівник А.А. Папченко, 166 стор.)
Мета роботи – створити уніфікований насос з покращеними кавітаційними характеристиками для потреб цукрової промисловості. Відповідно до поставленої мети вирішені наступні задачі: - проведено аналітичний огляд насосного обладнання; - виконано аналітичний розрахунок геометричних параметрів проточної частини відповідно до технічного завдання; - підготовлено робочий проект насосу; - розроблено технологічний процес виготовлення насосу; - виконано розрахунок собівартості виготовлення насосу; - виготовлено дослідний зразок насосу та проведено його експериментальне дослідження - Виконано монтаж та підконтрольну експлуатацію насосного агрегату на ПАТ «Теофіпольський цукровий завод»
Євтушенко, Ю.В. Підвищення напору вільновихрового насоса шляхом проектування робочого колеса з дворівневою лопатевою системою
(наук. керівник В.Ю. Кондусь, 176 стор.)
Мета роботи - аналіз впливу двоярусної лопатевої системи робочого колеса на робочі параметри вільновихрового насоса. Відповідно до поставленої мети було виконано: - збір, обробку, систематизацію та науковий аналіз інформації та спеціальної літератури за темою роботи; - розробку конструкції вільновихрового насоса на задані параметри: подача – 80 м3/год; напір – 32 м; синхронна частота обертання – 1500 об/хв; густина рідини – 1000 кг/м3; - експлуатаційні розрахунки, які підтверджують працездатність і надійність насоса (розрахунок гідродинамічних сил, що діють на ротор; розрахунок валу на статичну міцність та витривалість; розрахунки на довговічність підшипників; розрахунок та вибір кінцевого ущільнення; вибір муфти крутного моменту; підбір електродвигуна); - розробку розрахункової моделі за допомогою програмного забезпечення Ansys CFX; - чисельне дослідження потоку в ступені вільновихрового насоса; - аналіз результатів чисельного дослідження; дослідження характеру руху потоку у проточній частині вільновихрового насоса з використанням робочих коліс стандартної конструкції та робочого колеса з двоярусною лопатевою системою.
Жуков, А.М. Дослідження потоку в проточній частині вільновихрового насоса з нерівномірним розташуванням лопатевої системи робочого колеса
(наук. керівник В.Ю. Кондусь, 166 стор.)
Мета роботи - аналіз впливу нерівномірності лопатевої системи робочого колеса на пульсаційні явища в проточній частині вільновихрового насоса. Відповідно до поставленої мети було виконано: - збір, обробку, систематизацію та науковий аналіз інформації та спеціальної літератури за темою роботи; - розробку конструкції вільновихрового насоса на задані параметри: подача – 125 м3/год; напір – 50 м; синхронна частота обертання – 1500 об/хв; густина рідини – 1000 кг/м3; - експлуатаційні розрахунки, які підтверджують працездатність і надійність насоса (розрахунок гідродинамічних сил, що діють на ротор; розрахунок валу на статичну міцність та витривалість; розрахунки на довговічність підшипників; розрахунок та вибір кінцевого ущільнення; вибір муфти крутного моменту; підбір електродвигуна); - розробку розрахункової моделі за допомогою програмного забезпечення Ansys CFX; - чисельне дослідження потоку в ступені вільновихрового насоса; - аналіз результатів чисельного дослідження; дослідження характеру руху потоку у проточній частині вільновихрового насоса з використанням робочих коліс із рівномірною та нерівномірною лопатевою системою.
Посилання: https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream-download/123456789/75981/1/Zhukov_Masters_thesis.pdf
Куліков, О.А. Дослідження проточної частини поршневого насоса
(наук. керівник О.С. Ігнатьєв, 147 стор.)
Мета роботи – Дослідження проточної частини поршневого насоса, та вдосконалення її конструкції для зменшення гідравлічних втрат. Відповідно до поставленої мети було: - Виконані розрахунки, поршневого насоса; - Виконано гідравлічну модель проточної частини поршневого насоса за допомогою програмного забезпечення KOMPAS V15; - Виконано чисельне дослідження різноманітних конструкцій проточної частини насоса за допомогою програмного забезпечення ANSYS SFX; - Виконаний патентний пошук на аналогічні вдосконалення поршневого насоса; - В технологічній частині розроблені технологічні процеси деталей: блок клапанів напірних, блок клапанів всмоктувальних, блок гідроциліндрів; - В економічній частині була розрахована кошторна вартість деталей: блок клапанів напірних, блок клапанів всмоктувальних, блок гідроциліндрів. Також була досліджена оцінка вартості маркетингової інформації поршневого насоса; - В розділі з охорони праці проаналізовані такі питання: загальні вимоги з техніки безпеки при обслуговуванні насосного обладнання, організація пожежної безпеки у навчальних закладах, дії населення під час виникнення надзвичайної ситуації.
Посилання: https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream/123456789/75982/1/Kulikov_Masters_thesis.pdf